niedziela, 14 grudnia 2014

Henna ciemny brąz khadi - opis farbowania dla włosów normalnych i włosomaniaczek:)

Za mną kolejne farbowanie Khadi ciemny brąz. Po raz 2 użyłam mojego nowego sposobu rozrabiania proszku i innych czynności po farbowaniu więc postanowiłam je opisać:) Opis producenta, ceny i inne informacje znajdziecie na stronach różnych sklepów internetowych np tutaj i tutaj
Moje farbowanie naturalne henną bez wysuszenia włosów znajdziecie u mnie na blogu: tutaj. A za jakiś czas pojawi się wpis o tym jak dbać o włosy przed farbowaniem. Proszek rozrabiam z bardzo ciepłą wodą aby uzyskać rzadką konsystencję. Następnie myję głowę szamponem bez silikonów u mnie barwa pokrzywowa klik!. Suszę włosy i nakładam na nie farbę. Dzięki płynnej konsystencji bardzo łatwo farbujemy włosy i henna nie zasycha a różnicy w końcowym efekcie nie ma. Hennę na włosach trzymałam ok. 2 H. Po zmyciu nałożyłam odzywkę Balea z 6 kroplami d pantenolu na 30 minut. 

Po jej zmyciu i wysuszeniu uzyskujemy gładkie i grube włosy;)Niestety tym razem nakładałam farbę na włosy, których odrost był lekko zafarbowany na jasny brąz. Od jakiegoś czasu stosowałam wcierkę własnej pomysłu z korą dębu i jednak daje ona efekty;) Niestety z henną nie działa dobrze, ponieważ po zafarbowaniu zobaczyłam rude refleksy;) W tej chwili na szczęście już się ich pozbyłam. Na zdjęciu refleksy te nie są widoczne.
A przepis na wcierkę już wkrótce na blogu:)
I - wiem- muszę podciąć końcówki :)

Szampony barwa znajdziecie np tutaj i tutaj

Farbę Khadi Ciemny Brąz np tutaj i tutaj


Jeżeli też ostatnio farbowałyście włosy chemicznie lub naturalnie i pisałyście o tym post na blogu - wklejcie linka w komentarzu -chętnie poczytam:)

Pozdrowienia

7 komentarzy:

Bardzo dziękuję za komentarze. Jeżeli dodałaś mój blog do obserwowanych napisz o tym a z pewnością się odwdzięczę :) Koniecznie zostaw link do siebie.